Miejska Biblioteka w Ząbkach już po raz kolejny włączyła się w organizowanie zajęć dla najmłodszych czytelników, którzy pozostali na czas wakacji w mieście. Zajęcia w naszej bibliotece przeznaczone były dla dzieci w przedziale wiekowym 5-10 lat i odbywały się w pierwszym tygodniu lipca (02-06.07), codziennie w godzinach 11.00-12.15.

Dzieci miały okazję twórczo spędzić wolny czas, poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności plastyczne, a przy tym dobrze się bawić. Stałym punktem programu były zajęcia plastyczne, w trakcie których uczestnicy poznali różne techniki plastyczne tworząc zwierzątka z plasteliny, z kolorowego papieru motyle, i rysując obrazek z wakacji.

W bibliotece książka zajmuje ważne miejsce, dlatego tegoroczne zajęcia zakończyły się spotkaniem z literaturą. Z bohaterami historii pewnego statku przeżywaliśmy dużo emocji i przygód co było widać na rysunkach wykonanych przez naszych uczestników. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał dyplom.

Zorganizowane przez bibliotekę zajęcia pozwoliły na przeżycie przygody oraz pozostawiły miłe wspomnienia, a odrobina wyobraźni i zaangażowania sprzyjała tworzeniu interesujących rzeczy w gronie rówieśników. Miejska Biblioteka Publiczna w Ząbkach dziękuje wszystkim dzieciom za udział w wakacjach.

Do zobaczenia za rok.