Rezerwacje książek wypożyczonych

Grafika przycisku zarezerwujRezerwacja dotyczy wyłącznie książek wypożyczonych. Użytkownik może, korzystając z katalogu on-line, zarezerwować dowolną książkę. W tym celu należy zalogować się na konto czytelnika, wybrać właściwą pozycję i nacisnąć przycisk „Zarezerwuj”.

Czytelnik rezerwujący książkę jest informowany, które miejsce w kolejce zajmuje jego zgłoszenie. Informacje o terminie odbioru zarezerwowanych pozycji są przesyłane SMS-em przez system na podany przez czytelnika numer telefonu komórkowego. Zarezerwowana książka powinna być odebrana w terminie do 5 dni roboczych od momentu zwrotu książki do biblioteki przez poprzednią osobę. Po upływie tego terminu rezerwacja jest automatycznie anulowana.

O kolejności wypożyczania rezerwowanych książek decyduje kolejność zgłaszania rezerwacji.

Zamówienia książek dostępnych „na półce”

Grafika przycisku ZamówJeżeli książka jest dostępna do wypożyczenia „na półce” opcja rezerwacji nie jest aktywna. Czytelnik może książkę „zamówić”, logując się na swoje konto, wybierając właściwą pozycję i klikając przycisk „Zamów”.

System zdalnych zamówień jest aktywny w godzinach od 20.00 do 8.00. Zamówione książki należy odebrać w terminie do końca następnego dnia roboczego. Po tym terminie zamówienia są automatycznie anulowane.
Pracownicy biblioteki nie mają możliwości dokonania zamówień dla czytelników.
Numery do logowania na konto są podane na karcie czytelnika.

Więcej informacji dostępnych jest w dziale „Pomoc”.