Biblioteka to magiczne miejsce, a spędzony w niej czas może być bardzo atrakcyjny. W związku z tym po raz kolejny Miejska Biblioteka w Ząbkach na czas ferii zaprosiła do siebie swoich małych czytelników.

Zajęcia odbywały się w okresie od 28.01 do 01.02 w godz. od 11.00 do 12.30. Przez cały tydzień 10- osobowa grupa dzieci odkrywała swoje talenty. Codziennie działo się coś innego, dzieci miały okazję twórczo spędzić wolny czas, poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności plastyczne, a przy tym dobrze się bawić. Stałym punktem były zajęcia plastyczne, i tak „lepiliśmy” bałwana, tworzyliśmy zimowy krajobraz widziany oczami naszej wyobraźni, a że karnawał tuż tuż powstały kolorowe maski i biżuteria.

Bardzo ciekawymi zajęciami okazał się temat „Jak zimują ptaki”, na wstępie poprzedzony prelekcją, a zakończony pracą plastyczną. Ponadto codziennie towarzyszyły nam gry i zabawy przy których mogliśmy „rywalizować”, ale nie zabrakło również pozytywnych emocji śmiechu i radości. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał upominek w postaci książki. Ferie dobiegły końca, jednak nie ma powodu do smutku, ponieważ zostały nam wspomnienia. Miejska Biblioteka Publiczna w Ząbkach dziękuje wszystkim dzieciom za udział.

Do zobaczenia za rok.