Już od kilku lat, co drugi piątek każdego miesiąca, nasza biblioteka organizuje warsztaty plastyczne dla naszych najmłodszych czytelników. Dzieci z Klubu Malucha przez ten czas poznały różne techniki: rysowanie kredką, pastelami, malowanie akwarelami, wyklejanie z różnych materiałów (papier, bibuła, plastelina, gazeta, tkanina) czy składanie origami i jeszcze wiele innych. Oczywiście nie zabrakło również okolicznościowych laurek. Tematyka prac była często inspirowana daną pora roku czy świętami, uroczystościami przypadającymi w ciągu tego czasu.

Twórcze i manualne zabawy najbardziej wzbogacają osobowość dziecka. Warto pamiętać, że plastyka to nie tylko kartka papieru w formacie A4 i kredki, ale to tysiące możliwości tworzenia ze wszystkiego co znajdziemy wokół. A jak wiadomo odrobina wyobraźni i zaangażowania sprzyja tworzeniu interesujących rzeczy w gronie rówieśników.

Zapraszamy!