Prowadzimy zajęcia biblioteczne dla dzieci z okolicznych szkół i przedszkoli.

Lekcje biblioteczne są, obok codziennej obsługi czytelników, jedną z podstawowych form dostarczania dzieciom i młodzieży informacji o funkcjonowaniu biblioteki. Wspieranie czytelnictwa jest bardzo ważnym zadaniem współczesnej edukacji. Należy zachęcać uczniów nie tylko do czytania lektur, ale i do sięgania po informacje z innych źródeł dostępnych np. w bibliotekach.
Bezpośredni kontakt z książką zapewnia dzieciom trwałe przeżycia estetyczne i emocjonalne. Wycieczka edukacyjna do biblioteki stanowić może atrakcyjną formę zajęć w ramach programów edukacyjnych realizowanych w szkołach i przedszkolach. Tematyka i forma zajęć jest realizowana w oparciu o bogaty księgozbiór oraz dostosowana do programu edukacyjnego danej grupy przedszkolaków i uczniów.

Zapraszamy na lekcje biblioteczne w czwartki i piątki .