Nadszedł luty, a wraz z nim długo oczekiwane ferie. Biblioteka w Ząbkach przy ulicy Orlej jak co roku zorganizowała zajęcia. Nasi młodzi czytelnicy uczestniczyli w warsztatach, które odbywały się w okresie od 10.02 do 14.02 w godz. od 11.00 do 12.30. Przez cały tydzień grupa uczestników odkrywała swoje talenty, a codziennie działo się coś innego. Dzieci miały okazję twórczo spędzić wolny czas, poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności plastyczne, a przy tym dobrze się bawić. Główną atrakcją warsztatów były zajęcia plastyczne, na których wykonano prace z papierowych rolek, plastikowych talerzyków oraz makaronu. Ciekawymi zajęciami okazały się tematy „Jak zimują ptaki” oraz „Pingwiny z zimowej krainy”. Podczas zajęć dzieci wysłuchały pogadanki z której dowiedziały się sporo ciekawostek o życiu ptaków.

Z okazji Święta Zakochanych rozmawialiśmy na temat uczuć: jak miłość, radość, dobroć itp. W drugiej części spotkania uczestnicy wykonali kartę walentynkową. Ponadto rozwiązywaliśmy rebusy, krzyżówki i zagadki z różnych dziedzin wiedzy. Integralną częścią relaksu był kącik gier planszowych któremu towarzyszyło wiele radości, zdrowa rywalizacja i nowe doświadczenia.

Każdego dnia do biblioteki z uśmiechem na twarzy przybiegały dzieci, ale co dobre szybko się kończy. Jednak najważniejsze są mile wspomnienia, a tych z pewnością nie brakowało. To był zaczarowany czas.

Za udział dziękujemy i do zobaczenia za rok!