Dzięki Fundacji ING Dzieciom nasza Biblioteka otrzymała bezpłatnie dwa egzemplarze książek biblioterapeutycznych:

• „Kosmita” – książka poruszającą temat rodziny z dzieckiem autystycznym,
  • „Lucjan, lew jakiego nie było” – książka, która pomaga dzieciom oswoić się z lękiem towarzyszącym chorobom nowotworowym.

Fundacja ta jest jedną z najstarszych fundacji korporacyjnych w Polsce. Jej misją jest wyrównywanie szans życiowych dzieci i młodzieży. Wspiera ich w odkrywaniu świata i własnych możliwości, dodaje im odwagi w podejmowaniu kolejnych wyzwań i realizacji własnych marzeń.