Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

24.12.2021 (Wigilia) Biblioteka będzie nieczynna. 31.12.2021 (Sylwester) Biblioteka będzie czynna w godz. 8.00-16.00.

Zapraszamy do udziału w akcji „Mała Książka – Wielki Człowiek”

Projekt adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat) realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała Książka – Wielki Człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi i ma na celu zachęcenie rodziców do wspólnego czytania z dziećmi.

Aby przystąpić do projektu należy odwiedzić z dzieckiem Miejską Bibliotekę Publiczną w Ząbkach i zapisać je do niej (jeśli nie jest jeszcze zapisane). Następnie wypożyczyć książkę z księgozbioru dziecięcego i odebrać wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą w której znajdzie się książka odpowiednia do wieku dziecka, broszura informacyjna dla rodziców oraz Karta Małego Czytelnika.

Za każdą wizytę w bibliotece która zakończy się wypożyczeniem przynajmniej jednej książki przedszkolak otrzyma naklejkę do przyklejenia na kartę, a kiedy uzbiera ich dziesięć zostanie nagrodzony imiennym dyplomem. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Zapraszamy do udziału w akcji!

Banery/Logo